Říjen 2015

Výběrové řízení krok za krokem

11. října 2015 v 14:54 | Bloud. Well Bloud. |  Momentality
"Už leze ven, že jo?" ptají se mě klienti čím dál častěji a to je znamení, že se rychle a jistě blíží den, kdy společně upečeme kachničku, podusíme zelí a rozvaříme knedlíky. Na rozloučení, naše potěšení.

Taky je to znamení, že je potřeba najít někoho, kdo mě nahradí. Ve výběrových řízeních máme praxi. Od té doby co jsem nastoupila jich proběhlo jedenáct. Tady se sluší doplnit, že to není tím, že bych kolegům kradla svačiny, ale v nadpoloviční většině za to můžou biologické hodiny a v podpoloviční menšině nízký plat.

Takže pokud jste finančně nenároční, máte malou ručičku maximálně na šestce a občas mi závidíte moji práci, tu je návod jak v našem konkurzu obstát, krok za krokem:


Kolo první: Papírové

Papírové kolo je jediné, do kterého naši klienti vůbec nezasahují. Výběr z desítky až dvacítky životopisů (ještě před třemi lety jich chodilo nemálo přes stovku) tak máme na starosti jen my, pracovníci. Je prima, když...

...si pozorně přečtete inzerát od začátku do konce, zvláštní pozornost věnujte položce mzda.

...zvažíte, jestli si s nabízenou mzdou vystačíte. Když se nabízí deset tisíc čistého, na první, druhé, třetí, čtvrté, páté....výplatnici pak skutečně bude deset tisíc čistého.

..,seznámíte s položkou mzda svého druha/družku a necháte si od něj podepsat informovaný souhlas o tom, že souhlasí, abyste se konkurzu zúčastnil/a a v případě úspěchu vám nebude bránit ve výkonu povolání.

...si uděláte jasno v tom, co je životopis, motivační a průvodní dopis.

....napíšete životopis, motivační a průvodní dopis. Napíšete ho skutečně vy sami. Čím méně růžové barvy použijete, tím lépe.

...vše odešlete, ideálně z jiné adresy než skinheadgirl666@seznam.cz.