Červen 2014

Expirační den

13. června 2014 v 22:05 | Bloud. Well Bloud. |  Momentality
V pomáhajících profesích existuje (zatím pouze neformálně, ale přesto) tzv. teorie majáku. Podle ní každý pomahač vábí určitou zbloudilou cílovou skupinu. Já jsem maják mentální. Proto koneckonců pracuju tam, kde pracuju.

Moje maminka je taky maják, taky mentální. Ach ta dědičnost. Žel/díky bohu (záleží na úhlu pohledu) má za souseda pana Mentosku. To, co se mezi nimi odehrává, by se dalo bez nadsázky nazvat osudovou přitažlivostí. Maminka přitahuje pana Mentosku a maminku přitahuje paní Mentosková.

Paní Mentosková je totiž ještě akčnější (čti milovnice akčních slev) žena než maminka. Zatímco maminka si z akčních letáků vybírá slevy, které ji aktuálně (v případě ne moc trvanlivých potravin) nebo dlouhodobě (mouka and comp.) zajímají, paní Mentosková v důsledku svého postižení kupuje komplet všechny zlevněné produkty. Těstoviny, maso, párky (párky prý nejsou maso, říká Egoped), pečivo, zeleninu, je vlastně úplně jedno co...

Její nakupovací obsese nezná hranice, ani finanční, ani prostorové. Jenže do bytu se krom všech nákupů musí vejít i pan Mentoska a tak každou neděli dochází ke kompromisu, kterému moje maminka říká expirační den. Právě v neděli má totiž pan Mentoska dovoleno vyhodit vše, co má prošlé datum spotřeby.

Když s expiračními dny začínali, mířil pan Mentoska obtěžkán igelitovými taškami rovnou do popelnice. Sousedi, včetně maminky, mu pak ale vyčítali, že plýtvá jídlem. A tak začal před výčitkami utíkat ke kontejnerům s tříděným odpadem. Černé svědomí ztělesněné v postavě mé maminky mu pak ale našeptalo, že to se přeci nedělá! Pan Mentoska našeptávání poslechl a i přes svůj mentální deficit správně rozpoznal příležitost, kterak si moji maminku získat. A tak na maminku každou neděli několikrát zazvoní a přesune obsah jejich ledničky a spíže k nám.

Maminka si je vědoma toho, že nic není zadarmo, a tak pánovi zatančí s donesenými potravinami flirt dance. Můj nejoblíbenější je ten pórkový. Při něm si maminka přiloží jeden pórek na jednu bradavku, druhý pórek na druhou bradavku a pan Mentoska následně přiloží třetí pórek na místo, kde by měla být erekce...

Jsem taky maják, taky mentální. A v neděli jedu domů. Postřehli jste v nějakém řetězci minulý týden akční pórek?