Listopad 2013

Jak se stát ženou vamp?

25. listopadu 2013 v 22:28 | Bloud. Well Bloud. |  Hovory s Bloudem
Je čas přání. Můj momentálně nejoblíbenější muž to ví, a tak si taky přeje. Ženu vamp. Smyslnou, sexy, extravagantní a provokativní (nikoliv provokující). Tak ji definuje google. Také říká, že některé ženy se jí rodí, jiné se jí stávají. Další možnost neexistuje. Můj rodný list bohužel mluví jasně, takže bylo nutné transformaci Blouda na Vampa trochu pomoci.

Jako první chyba mého přechodu se ukázalo špatné načasování. Stát se ženou vamp v zimě je totiž pořádný oříšek. Rozhodla jsem se ho rozlousknout nahrazením bundy za kabát, který měl zabránit prostydnutí močového měchýřku, až si vezmu vampovskou sukeň a vampovské kozačky. Při jeho shánění jsem nachodila po bloud unfriendly obchodech sto podzimních kilometrů a když jsem si kabát vítězoslavně přinesla domů, můj překapivě stále ještě oblíbený muž pronesl: "hmm, pěkná bunda"!

Jakožto jedinec s bloudí kůží jsem se nenechala naprostým nepochopením mého vampismu odradit a objednala jsem si přes internet vampovskou kabelku ke svému novému kabátu. Jak už to tak u virtuálně opatřeného zboží bývá, moje představy se od skutečného provedení lehce lišily. I postěžovala jsem si svému momentálně nejoblíbenějšímu muži (který překvapivě nekonstatoval "hmmm, pěkný kufr"), že popruhy jsou poněkud sportovnějšího ražení, načež shovívavě pronesl:

"Bloude, nějaký popruhy, vždyť to je stejně jedno....To máš jako když navlečeš buldoka do smokingu. Bude hezčí? Nebude!"

Marná Blouda snaha!

Nemáte kde bydlet?

9. listopadu 2013 v 16:25 | Bloud. Well Bloud. |  Bloudění s paní Bloudovou
Pomalu, ale o to jistěji, se blíží den, kdy se i bratr Žak odkotví z domácího přístavu a maminka zůstane v našem bytě sama. A tak je nejvyšší čas vyhlásit výběrové řízení na novou osobu se starou paní Bloudovou spolužijící.

Nabízíme:
Velmi sympatickou šestidekádní ženu, která umí nejnadýchanější houskové knedlíky na světě, nejkřupavější kůrku na kachničce v Evropě, nejnadupanější zelí v Čechách a nejvíc zvětralé pivo v Bloudově. Uniformou zdravotní sestřičku, duší babku kořenářku. Zdatnou cyklistku, ženu s největším přehledem o aktuálních slevách v řetězcích Lidl, Kaufland, Albert, Jednota, sběratelku čárkových kódů a odvážnou tanečnici na rytmy Lady Gaga.

Očekáváme:
Muže, který má všechny dovednosti hodinového manžela, bezedný žaludek, vysokou toleranci vůči přírodním látkám nepsychotropních účinků a zakázaný kontokorent na bankovním účtu (tímto se omlouvám za vyřazení z výběrového řízení tatínkovi mého momentálně nejoblíbenějšího muže). To ostatní se poddá.

Kam s maminkou na první schůzku?
Maminka je sice žena mnoha zálib, ale málokterá z nich se dá provozovat ve dvou. Manévrovací prostor pro uchazeče o spolužití tedy není nikterak široký, ale je! Pro méně tvořivé jedince přinášíme několik tipů:

Travesti show. Maminka je stejně jako já vášnivou návštěvnicí divadla, bohužel jen ve chvílích, kdy se na pódiu svíjí openisovaná Helenka Vondráčková, Lucie Bílá, Cher a nebo již zmíněná Lady Gaga. Uchazeč tak může mamince dělat společnost a také obětního beránka. V silně genderově nevyváženém publiku je totiž takřka stoprocentní pravděpodobnost, že bude vyzván některou z krasavic, ať s ní předvádí mravní pokleslosti na pódiu.

Tour de market. Maminka každý všední i nevšední den vyráží na svém bicyklu, aby skoupila všechno akční zboží z místních marketů. Máte auto? Sveďte Svezte ji!

Ikea v den MDŽ. Není lepšího dne pro návštěvu tohoto obludného svatostánku než Mezinárodní žen. Ikea si velmi cení hlavních zvedaček svých tržeb, a tak každým rokem rozdává všem zákaznicím květiny. Každé jednu. Pokud se tedy zrovna nejedná o moji maminku. Ta si mě vždy postaví ke vchodovým dveřím a pak se nenápadně promenáduje před květinářkami a nechává se obdarovat. Pravděpodobnost obdarování se zpravidla zvyšuje prázdnýma rukama a tak si své úlovky průběžně odkládá u nebohého Blouda. Pokud mě u vchodových dveří příští rok vystřídáte, maminka vás odmění několikahodinovým nadšením a navíc ušetříte za puget, který prý patří na každé první rande.

.....


Odvážnému štěstí přeje a tak se nebojte a pište na web.load@seznam.cz. Kromě výčtu vašich manuálních dovedností prosím přiložte pojednání o kulinářských preferencích a svoji fotografii s miminkem a nebo s border kolií. Nad těmi moje maminka momentálně jihne nejvíce.