Únor 2013

Homo enviromentalicus

25. února 2013 v 0:10 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
Vážení účastníci konference "Problémy 21. století",

jsem potěšena, že tu zaznělo takové množství příspěvků lobujících za záchranu naší matky Země. Dovolte, abych i já rozsvítila svou zelenou svatozář a s jedním takovým před vás vystoupila.

V rámci mého výzkumu jsem podnikla antropologickou sondu do hlubin svého emailu, konkrétně do složky ekoteror. Již několik let se mi v ní hromadí doporučení pro ekologičtější život od mých alternativních přátel. Zaměříme-li se na to, v jakém pořadí jednotlivé enviro rady od jednotlivých pisatelů chodí, můžeme v něm sledovat opakující se posloupnost. Budiž to příslibem, že vývoj rodu homo neustrnul na vavřínech a směřuje vstříc zeleným zítřkům.

Nyní dovolte, abych vám představila jednotlivé zástupce a jejich stručné charakteristiky:

Cerealita

7. února 2013 v 10:39 | Bloud. Well Bloud.
Z říše domácích houskových knedlíků, vymazlených omáček, okatých vývarů a rajcovních flákot masa mě nové zaměstnání přeneslo do racio-bio-fujtajbl-dimenze. Létají tam kolem mne identifikovatelná (soja, kus kus) i neidentifikovatelná (bulgur? cizrna? špalda? šmakoun?) sprostá slova, talíře s minimalistickýma porcema a áchání (ze strany kolegyň) nad jídelníčkem v nedaleké jídelně, kam chodí lidé oblečení v barvě zeleniny.