Červen 2012

Snídaně v trávě na La Defénse! Nahý oběd v Afghánistánu! Poslední večeře v Burkině faso!

24. června 2012 v 23:01 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
Copywriteři se mohou přetrhnout, aby vymysleli co nejklikatelnější titulek pro nabídky cestovních kanceláří. Dovolenkáři se mohou uklikat, aby našli tu nejakčnější (čti co nejdál, za co nejmíň) destinaci ze všech. A při tom to nejvíc multikulti místo leží na dosah. Takže nasedněte na EX 572 Brněnský drak, R 440 Excelsior a nebo R 952 a užívejte si dosyta posledních Českých Doušků. CK Bloud vás totiž zve na cestu kolem světa jakou s jinými cestovkami nezažijete!

Jste to, co jíte...

15. června 2012 v 9:28 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
... snaží se národu českému vsugerovat doktorka Kateřina. A mně díky tomu pravidelně stoupá sebevědomí, protože máloco mi přijde víc sexy než talíř zalitý svíčkovou omáčkou, pěkně propečený bůček a nebo lehce negroidní špekáček vonící kouřem.

Zdravější, krásnější - zaznívá z reklamy poté, co Kateřina pohoršeně vyhází z ledničky vše dobré a než do ní s uspokojeným výrazem ve tváři naskládá svoji prolinijní munici. To, abych ze svého pojetí sexyovosti procitla a uvědomila si, že bez dietní šunky a knackebrotu prostě parametricky missí nebudu.

Dobrou Noc, strýčku Fido

1. června 2012 v 12:30 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
Šálek ranního thé, sprint na vlak, poklus z vlaku do práce, práce, nákupy, chůze na vlak, chůze z vlaku domů, večeře, zprávy, šálek meduňkového thé na dobrou noc i bez strýčka Fida.

Ze zabřednutí do vyjetých kolejí naskakuje husina nejednomu z nás. Zdá se, že kulturní instituce tyhle obavy vycítily a rozhodly se v rámci primární prevence režimu "nuda, nuda, šeď, šeď" svést naše kroky z práce jiným směrem než k oltářům našich obývacích pokojů.

A tak se čím dál častěji objevují vábničky na profláknutou Muzejní noc, méně známou Hradozámeckou noc, Noc literatury nebo knihovnickou Noc s Andersenem.

Ani dnes v noci nám kultura nedá spát. Brány církevních staveb se totiž otevřou jak věrcům a bezvěrcům a v rámci akce s příznačným názvem Noc kostelů bude všem nabídnut rozmanitý program. Přednášky, mše, koncerty s nádechem teologična - i kultura Bohem snad netknutá, za to však zasazená do míst s geniem loci.