"Tatí, tatí! Nepůjdeme do kina na třidéčko?"- "A nechceš jít rovnou do divadla?"

15. března 2012 v 22:06 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
...hlásal na konci roku jeden status na facebookové stránce UMSKUPu. Hlášku jsem otosemilíbíovala a vrhla se na takové malé review toho, co jsem loni (a nakonec i letos, páč dopsání se trochu protáhlo) viděla a co bych vám ráda (ne)doporučila.
Těším se někdy na viděnou v sedadlech která znamenají svět!
(a nebo na zemi v červnu na PlantAgi :)Pavlov, pes a zvonek je hra divadla, kterému chybí prkna a tak si pódium dělá uprostřed sálu v Rock Café. Prostor využívá přinejmenším stejně nápaditě jako literární předlohu od Gustava Otta a tak se celkem snadno přenesete do dějiště noční rozhlasové show s příchutí naší ezo tv.
Caesar made by Shakespeare, přeložený Martinem Hilským a hrán snad polovinou ansámblu z Ordinace v růžové zahradě, v kulisách co baví (mě).


Experti tentokrát nejsou lidé od Partners nebo OVB, ale lidé bez přístřeší. Právě oni vám v rámci představení poradí svůj recept jak se ocitnout bez peněz a bez střechy nad hlavou a jak se s tím potom poprat.

Osudy dobrého vojáka Švejka ve mně nevzbuzovaly takovou zvědavost jako vývoj nymburských ochotníků za pár let co jsem je neviděla. Pánové i dámy za tu dobu přibrali nejen na váze, ale i na hereckém umu, takže to nakonec byla pěkná podívaná. Hře by sice neuškodily menší postřižiny, ale kombinace filmových a knižních hlášek byla celkem vydařená!
Hospodin aneb kdopak by se boha bar může hrát první improvizační ligu přímo ve vaší oblíbené hospůdce. S půllitry, přepravkama na pivo i s pivem samotným vás herecké trio s Jelínkem v čele provede biblickými příběhy. Jakými? To závisí na vás!

Svět podle Fagi
Moje oblíbená striptérka na prknech, která znamenají svět! Ale...stejně ji mám nejradši placatou a v trojokýnku.


Otec čísel...co bych vám k tomu tak... Pusťe si níže uvedené video, které v jedné minutě shrnuje všechno co se mi na představení líbilo a pak mi líbejte nohy, že jsem vám ušetřila kilčo za vstupné.


Prokopnutý bubenVdovou proti své vůli se stane jedna z hrdinek poté, co si její umělecky založený muž uvědomí, že jeho dílo společnost plně docení (slovy i penězmi) až po jeho smrti. V tomhle je hra psaná na motivy povídky Marka Twaina nadčasová, n´est-ce pas? Vtipné pointy, hanbatá paní, na své si přijdou dámy i páni.Česká historie je taková moderní Schola ludus, jen se místo latiny na jevišti probírá dějepis. 4 herci, 72 rolí, 30 minut, fast foodová exkurze do našich dějin, která by neměla chybět v žádné škole.
Švédované filmy by se daly považovat za takový filmový jukebox. Diváci vhodí minci u vstupu, hromadně zvolí film, který se dnes bude hrát a poté už si jenom užívají viditelně spontánní improvizační show na jevišti i mimo něj. Z každého unikátního představení vzniká video záznam alá Dogma95. Já byla při natáčení Forresta Gumpa!


Školní výlet aneb one man and thirty centropens show na téma (překvapivě) školní výlet. Jediné co vám můžu poradit, je, ať poslechnete pana Bartoše a dobrovolné vstupné platíte až po odchodu z hlediště :) A vlastně ještě jedna rada: nechoďte na představení s nadrbkanou kamarádkou, protože pak vás bude koukatelnosti a šarmantnosti hlavního aktéra na tuhle krátkou vtipnou etudu bude tahat při každé repríze!


Jacques Prévert: Jak dělat podobiznu ptáka doporučuju, pokud chcete vidět jak se pohřbívá hravost Prévertových veršů a 350kč za vstup do této "cukrárny".


Teatromat nechává po vzoru Rozpaků kuchaře Svatopluka diváky určovat směr, jakým se bude ubírat osud dívky Aleny, jejíž hlavní charakteristikou je, že není z Prahy. Vedlejší, ale neméně důležitou charakteristikou je, že chce být hérečka. Tleskejte ve správnou chvíli a ve správné intenzitě a třeba jí pomůžete její sen splnit.Stand´artní kabaret nabízí standardně nestandardní zábavu. Víc jak 60 minut nezřízené improvizace, hlášek a situací, kdy se herci navzájem odbourají. Pro diváky, kteří se rádi baví tady a teď - protože už druhý den patrně nebudou umět říct, o čemže to představení vlastně bylo.


Karavan Evropa vám ukáže, že i lidi ohlašující se větou: "Ahoj, tady Eda! Je mi třicet a není to dobrý!" v životě můžou zažít ještě nějaké to dobrodružství. Třeba když se vydají s dalšíma dvěma kamarádama za jednou jedinou dívkou. Karavanem připomínajícím nostalgické chvilky. Evropou připomínající specifika jednotlivých národů.


Pérák - mytický hrdina proskakující nemytickou protektorátní historií. Amíci měli Supermana, my máme Péráka. A taky VOSTO5ku, která se v téhle inscenaci ukazuje v trochu jiné poloze, než ji známe, v trochu jiném složení, než jaké známe a v ideální kombinaci fyzických a slovních soubojů.


Dentální rapsodie vám přinese neobvyklý pohled nejen na stomatologické záležitosti, ale především na namlouvací tanečky mezi mužem a ženou. Jejich první rande totiž budete moci sledovat z orální perspektivy a to od předrandózní žvejkačky až po orální sex. Polkne nebo nepolkne? Nechte se překvapit.


Vandaska: Kdo nebzučí s námi, bzučí proti nám - mohli by mít na žihadle napsáno Vandas, Vandaska (jeho matka) i další členové včelí letky. V tomto případě jsou protibzučičem Sokolníci a krasobruslaři s Vernerem v čele. Vydařená politická satira vám ukáže, jak by Dělnická strana zabzučela, kdyby vyhrála volby.

 


Komentáře

1 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 15. března 2012 v 22:56 | Reagovat

Ten nadpis mě pobavil, pravda pravda.
Mě po posledních zkušenostech ale do divadla nikdo nedotáhne.

2 Ellanor Ellanor | Web | 27. března 2012 v 17:53 | Reagovat

Znam jine divadlo DNO, zajimave..

3 El El | Web | 29. prosince 2013 v 8:25 | Reagovat

To "třidéčko" je bomba XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama