Zima, zima, zima je veliká, koho smích nehřeje, ten to rýmou odpyká...

6. února 2012 v 18:37 | Bloud. Well Bloud. |  Bloudění s paní Bloudovou
...zpívá si spolu se Zagorkou moje maminka a možná i díky tomu nepropadá zimní trudomyslnosti jako většina lidí kol kolem. Naopak si vlezlé mrazy užívá plnými doušky - jednak si dopřává kryoterapii zdarma, to když si to kolmo drandí deset kilometrů do práce a zase zpátky, druhak se tetelí blahem nad tím, kolik ušetří díky mrazům za elektřinu (už máme týden externí mrazák v boxíku na dvorku a interní mrazák offline) a třeťak má radost, že může krmit ptactvo (když už ne vnoučátka) a krášlit zahradu zase trochu jinak než v létě.Takže vyzobanou slunečnici nemáme doma na gauči s ovladačem v ruce, ale na plotě, kde čeká na poslední ptačí nálety. Spolu s budkou, špekem, Lidl koulí a zmrzlíkama.

Zmzlíky maminka vyrábí úplně jednoduše.
1, Vezme si formu - bábovkovou, piškotovou (ve tvaru sněhuláka, kteroužto vyhrála ve spotřebitelské soutěži), jakoukoliv - poslouží i bábovky na pískoviště.
2, Na dno formy dá jeřabiny, šípky, sušené květy. Do bábovkové formy bez ladu a skladu, do sněhulákové už o něco organizovanějc (očiska, knoflíky...je to žena).
3, Zalije přírodniny asi centimetrovou vrstvou vody a nechá zamrznout. Za aktuální meteo situace je to otázka ani ne půl hodiny.
4, Když je hotový bod tři, dolije do formy tolik vody, kolik uzná za vhodný. Nepřeskakuje bod tři, protože je chytrá a ví, že by pak nebyly jeřabiny a kolektiv takhle pěkně vidět.
5, Když chce zmrzlíky někam zavěsit (plot, keř, strom, bidlo..), vloží do vody stuhu.
6, Jde domů. Dát si kafíčko a zpoza okna pozorovat, jak naši drbací sousedi chodí rádoby nenápadně omrkávat, co že to venku ve formách peče.
6, Když vše zamrzne, tak jak zamrznout má, vezme zmrlíky do tepla domova, aby byli povolnější - a následně je vyklopí.
7, Zavěsí hotové výtvory do prostoru.
8, Kochá se, kochám se, kocháme se, kochejte se...
 


Komentáře

1 Milovnice žiraf Milovnice žiraf | Web | 6. února 2012 v 22:20 | Reagovat

Maminka má zajímavý nápady :-) Sněhulák je dobrej, já bejt ptáček, už zobu.

2 vencisak vencisak | Web | 7. února 2012 v 18:03 | Reagovat

taky bych si tvou mamá zazpíval Zagorku, pač po čtvrteční masáži v hospodě už umím ouplně všecky Zagorky :D sněhulák je pěknej, vypadá jako by se dobře najedl a teď mu všechno bobtná v břuchu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama