Únor 2012

WC load aneb "Ukažte světu svůj blog"

28. února 2012 v 14:51 | Bloud. Well Bloud.
Nejvyšší z nejvyšších, zkrátka nejvíc top manager Bloud. Well Bloud. po pečlivé SWOT analýze své (zatím) neziskové organizace dospěl k názoru, že zatímco počet klientů z řad blogosféry je poměrně dobrý, příliv klientů z řad veřejnosti je, řekněme si to upřímně, váznoucí.

I zasedl spolu s manažery střední linie ke stolu s linií kulatou a počali rokovat nad nejnáročnější a nejdůležitější manažerskou činnostím, čili plánováním.

"Je třeba určit si cíl!" pravil, jak jinak než moudře Bloud. Well Bloud.
"A dlouhodobý, střednědobý a nebo krátkodobý?" skočil mu do řeči ten nejstřednější z nejstřednějších, říkejme mu třeba Plha.
"Jistěže všechny!" řekl Bloud. Well Bloud a snažil se tvářit tak, že mu tenhle typ rektoskopie nevadí (tedy profesionálně).

Curriculum vitae pro bubblegum girls

22. února 2012 v 19:22 | Bloud. Well Bloud. |  7 čili sedm dní
Správně napsané CV je 50% úspěchu! Říkali nám na nižším gymplu, na středním gymplu, na vejšce na výběrovým semináři s názvem Přijímací pohovory a konkurzy a dokonce i na job klubu, kam jsem se dostala, protože do stoprocentního úspěchu na trhu práce mi ta další padesátka chyběla.
Na akademický půdě do nás horem dolem ládovali poučky o formální stránce životopisu, klubácká lektorka Lenička na nás ale upřela svůj cukrblikovský look a pravila, že chceme-li se dopracovat k našemu vysněnému zaměstnáníčku je potřeba naše cívíčíčko ušít budoucímu zaměstnavateli na míru, čímž razantně upgradeovala naše znalosti ze školy.
Mně čeká zítra pohovor, ve kterém budu bojovat o post baličky žvýkaček a tak jsem měřila a šila a měřila a šila...až mi vyšlo tohleto:

Mgr. Bloud. Well Bloud.
Živopis

Osobní údaje
Datum narození: 31. února 1986
Adresa: Bloudov 902 10
Telefon: +420 609 112 777

Dosažené vzdělání
1990 - 1992 mateřská škola Sluníčko aneb všechno co opravdu potřebuju znát (ke žvejkání) jsem se naučila v mateřské škole

Odborná praxe
1990 - 1995......... Pedro (Velim!)
1995 - 1998......... Hubba Bubba (nelepím!)
1998 ..................Bubble tape (borec, který se umí rozhodnout)
1999 - 2000 ........ Mentos. The Freshmaker. (svěží vánek do vaší firmy)
2000 - 2006.......... Wrigley (vydržím neuvěřitelně dlouho)
2005- 20010 ..........Orbit (professional)

Další dovednosti
  • Jazykové - aktivní
  • Žvýkací - aktivní
  • Polykací - pasivní
Zájmy
žvýkám rád, se žvejkou jsem kamarád

v Bloudově, dne 22. 2. 2012

"Debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček...

19. února 2012 v 19:59 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
...akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva blbečci vedle sebe!" pravil klasik před drahným časem.

Kdyby ale vyšetřoval ztrátu třídní knihy dnes, v době hyperkorektní mluvy, zněla by tato notoricky známá hláška trochu jinak. Tak: "Člověk s lehkým mentálním postižením, člověk s těžkým mentálním postižením, člověk s lehkým mentálním postižením, člověk s těžkým mentálním postižením, člověk s lehkým mentálním postižením, člověk s těžkým mentálním postižením, akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva lidé s těžkým mentálním postižením vedle sebe!"

Ztratila by tím na kadenci, stejně tak jako debil a blbeček ztratili v průběhu věků na svém původním významu.

Když se debil společně s imbecilem a idiotem (známým též pod označením blbec) objevili poprvé, měli docela slušné ambice. Nahradit ne úplně mile znějící výraz staatskripl, který označoval občany mající nárok na státní sociální rentu. Nové pojmy ale nebyly potřeba jenom proto, že z původně neutrálního slova staatskripl se brzy vyklubala nadávka skloňovaná nejen ve větě "ty jeden podělanej staatskriple!" Potřeba byly především proto, že rozvíjející se lékařská/sociální/pedagogická péče potřebovala znát přesnější diagnózy oněch kriplů, páč podle výše renty se odpovídající odborné postupy volí těžko, že jo?

Může důchodce cestovat v Pendolinu?

18. února 2012 v 13:21 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere

Prý může. Ale zajímalo by mě, jestli se na to frekventovaně ptají samotní důchodci nebo senior-unfriendly cestující a nebo (to asi v nejlepším případě) autoři propagačních materiálů, kteří do nich potřebují protlačit informaci o slevě? Ať tak či tak a nebo onak, je to fakt divný (to, že se na to někdo ptá a ne to, že může :).

(Vyňato z únorového časopisu ČD plus)

Řekněte valentýnkou, co máte na srdci...

14. února 2012 v 22:40 | Bloud. Well Bloud.
...hlásal odvážně poutač u stojanu na Albi přáníčka v Tescu.
"** ******!" hlásilo moje srdce "******! ********! ******! **********!" a jsem si jistá, že by si to Albi na valentýnku rozhodně nedalo.

Normálně takhle vulgární nebývám, ani na srdci a ani na jazyku, ale tenkrát jsem dokázala ovládnout jenom ten jazyk. Půl hodiny před koncem celonoční inventury a pět hodin před začátkem zkoušky ve škole za mnou totiž přišel pán, co se tvářil jako nejvíc top manager a dostal slovní motivační průjem. Místo benefitů z něj ale vypadlo, že k tomu, aby mohl inventuru považovat za úspěšnou, je potřeba spočítat všechna přání, co se v Tescu najdou. A že já jsem ta vyvolená. Jupíjou na entou.

Zima, zima, zima je veliká, koho smích nehřeje, ten to rýmou odpyká...

6. února 2012 v 18:37 | Bloud. Well Bloud. |  Bloudění s paní Bloudovou
...zpívá si spolu se Zagorkou moje maminka a možná i díky tomu nepropadá zimní trudomyslnosti jako většina lidí kol kolem. Naopak si vlezlé mrazy užívá plnými doušky - jednak si dopřává kryoterapii zdarma, to když si to kolmo drandí deset kilometrů do práce a zase zpátky, druhak se tetelí blahem nad tím, kolik ušetří díky mrazům za elektřinu (už máme týden externí mrazák v boxíku na dvorku a interní mrazák offline) a třeťak má radost, že může krmit ptactvo (když už ne vnoučátka) a krášlit zahradu zase trochu jinak než v létě.