Prosinec 2011

Pfff na vás!

29. prosince 2011 v 18:18 | Bloud. Well Bloud. |  PF

Zelený mozek

26. prosince 2011 v 15:46 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
Ježíšek je sklerotik, ale budiž mu to odpuštěno, když mě vytrvale obdarovává už pětadvacet let. Letos zapomněl na Karpatské hry od Nevrlého. Chtěla jsem si je tedy objednat sama a tak jsem se vhrla do poliček virtuálních antikvariátů, bazarů a samozřejmě na aukro.

A tam jsem narazila. Jednak na knížku a druhak na to, že jsem zelený mozek.

Ne proto, že bych volila zelené (nevolím), jedla bio (nejím) nebo montovala na střechu solární panely (nesolárkuju). Ale proto, že...

Truffle pro uajiii-ho

24. prosince 2011 v 12:25 | Bloud. Well Bloud.
Některá místa mám spojená s vůněma, některé lidi mám spojené s chutěma.

Babičku jsem mívala spojenou s přismahnutým guláškem, maminku mám spojenou s lomnickými suchárky, bráchu se štramberskýma ušima a tatínka s kari.

Svoji nejoblíbenější spolustanovnici s řízkama, svoji první skautskou družinu se syrovým kuřetem (tehdá jsme na konci tábora dostali po dvou týdnech sojového trpění kuřátko, jenže jsme měli za úkol ho připravit v Setonově hrnci a to není žádná sranda. Teda sranda jo, ale dobrota ne..:) a náš skautský oddíl s medovou kaší.

Kamarádčinýho kamaráda se svíčkovou pod Kuňkou a moji kamarádku se svíčkovou z hradecké nádražky. Paní kuchařku ze školní jídelny se svíčkovou stroganov a facebookové kamarády se svíčkovou alá mimibazar.

Stejná spojení mám i s lidma tak trochu abstraktníma. S Ježíškem je to o brr salátu a s uajiim o truffle. A protože jsou Vánoce, tak tahle lajnička truffloví je uajii pro tebe!


A vám ostatním, kterým Vánoce také prochází mimo jiné žaludkem, přeju šťastné a veselé a dobrou chuť!

Sliby se maj plnit...

22. prosince 2011 v 18:00 | Bloud. Well Bloud. |  7 čili sedm dní
My skauti, když nadejde čas, slibujeme:
"Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe:
sloužit nejvyšší Pravdě a Lásce věrně v každé době,
plnit povinnosti vlastní a zachovávat zákony skautské,
duší i tělem být připraven(a) pomáhat vlasti i bližním."

Onen čas přichází zpravidla mezi dvanáctým a čtrnáctým rokem. To je doba, kdy si hormony zmítaný skaut dovede poměrně dobře představit seznam těch vlastních povinností, které se zavázal, že bude plnit a stejně tak má před očima a už taky tak trochu pod kůží deset bodů skautského zákona, který slíbil zachovávat. Vyjmenuje 100plusX způsobů, kterak je odhodlán pomáhat bližním a pod pomáháním vlasti se možná zasní nad tím, jak s českou vlajkou na přilbě bude svoji domovinu bránit ve válce. Možná ale překvapí a pomoc vlasti si představuje v reálnějších konturách.
Pravda a Láska, ještě ke všemu nejvyšší, už se ale představuje o poznání hůř. Junácký pubescent prožívá Lásku v duchu známé bravíčkovské rubriky "Láska, (tak trochu) sex a trápení" na úrovni jemu nejbližších vztahů. A není to vůbec špatně.

Maminka versus Bloud - 3:0

16. prosince 2011 v 2:08 | Bloud. Well Bloud. |  Bloudění s paní Bloudovou
Round 1
Bloud nadšeně: "Letos v rámci přípravy na samostatný život upeču cukroví já! Co kdybych už měla o příštích vánocích rodinu!?" (sice ji nemám ani náhodou v plánu, ale klíčová slova pro maminčino zjihnutí jsou: miminko, vnoučátko, rodina)
To maminka v cuku letu vyloučila : "Myslíš jako se Štěknou, jo?" (Štěkna - kamarádova border kolie, o které doma básním asi stejnou měrou jako dnešní teenky o Justinu Bieberovi, přestože si maminka představuje, že bych ve svém věku měla básnit o nějakém přiměřeně starém, schopném, perspektivním muži)

Pod maskou studenta na výprodej do Portálu

6. prosince 2011 v 22:58 | Bloud. Well Bloud. |  7 čili sedm dní
Včera večer za mnou přišla maminka a oči se jí blýskaly jak nějaký krystal od Swarowskiho. A že už se těší na vánoce. To mě upřímně udivilo, protože maminka tyhle svátečnosti zpravidla bere jen jako seznam toho co se musí - uklidit, napéct, uklidit po pečení, nakoupit dárky, zabalit dárky, uklidit po balení, nakoupit jídlo, přijmout návštěvy, odejít návštěvy, uklidit po návštěvách, odloužit směnu v práci, navečeřet se, rozbalit dárky, uklidit po rozbalení, sníst všechno to jídlo a cukroví, zlikvidovat všechno to jídlo a cukroví, co se nesní... Zkrátka nic k těšení se, spíš naopak - seznam co nejrychlejc odškrtat, ať už je to za náma. V mamince se však přeci jen nakonec někde vzal drtek optimismu, protože jí docvaklo, že 26. prosince začnou v Kauflandu a v jiných řetězcích povánoční výprodeje a ona bude mít pré. A tak u nás započal advent.

Maminčino slevové jiskření se během pár vteřin přeneslo i na mě, protože jsem si vzpomněla, že v těchto dnech probíhá každoroční Mikulášský týden slev pro studenty v nakladatelství Portál.

Hon na paní Monsenovou

4. prosince 2011 v 22:05 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
Paní Monsenová je pohřešovaná od minulé neděle, kdy se měla stát obětí článku Nejoblíbenější knižní postava pro Téma týdne. Nestala se jí, protože vzala nohy na ramena a kolébavou kachní chůzí zmizela do Kdovíkam.

Paní Monsenová je klasifikována jako čarodejnice, třídy vědmovitých. Zdánlivě vyhlíží na sedmdesát (plus) let, má středně vysokou a víc než středně širokou postavu, šedé dlouhé vlasy svázané v uhlazený drdol, nos jako brambora na němž postrádá bradavici a blíže neidentifikovatelné oči schované za brýlemi.