Listopad 2011

Kouzelná knihovnička (projekt Knižní nekonečno)

25. listopadu 2011 v 14:20 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
Za devatero monitory a sedmero klávesnicemi sídlí Knižní nekonečno. Téhle ležaté osmičce vládne rukou kreativní Abyss (po Olze Biernátové má druhá nejoblíbenější "knižní" blogerka) a občas vypustí do blogových vod zajímavý projekt.

V současné době jimi proplouvá Kouzelná knihovnička. Její kouzlo spočívá v tom, že zachycuje domácí knihovny v proměnách věků - nebo alespoň v proměnách jednoho věku :-). Právě v tomhle časovém úseku očekávám zásadní proměnu - minimálně v tom, že se obsah mojí milé přestěhuje z tepla mama-hotelu do bůh ví jak teplého/studeného Bloudova - a tak to tedy přímo svádí k tomu, abych se do projektu taky zapojila:


Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet

25. listopadu 2011 v 11:14 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
...si představuju takhle:


Mama face(book)

14. listopadu 2011 v 20:24 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
Dneska ráno mi Facebook doporučil, abych se skamarádila s několikátýdenním miminem jedné známé. Byla jsem zvědavá, na co takový mimino potřebuje mít profil na facebooku. A protože nebyl zabezpečený, tak už vím, že ho potřebuje kvůli tomuhle:

"Večer pšišel taťka z pjáce a už od dvěží na něj kšičím: Tiše tatínku, maminka špinkááá. On pšišel k poštýlce a žekl mi: Tiše, Elinko, maminka spinká. To už jsem ale začala žvát: Dyk ti to celou dobu žíkám...... No a maminku to vžbudilo...


Víc než 101 dalmatinů

13. listopadu 2011 v 15:39 | Bloud. Well Bloud.
"To není možný!" říkala jsem si, před pěti lety někdy touhle dobou.
"A do pr*ele!" říkala si má o něco přisprostlejší kamarádka, když jsme si to jako frajerky nakračovaly za pět minut (ne dvanáct ale) pět na místo startu prvního ročníku naší akce pro veřejné děti (rozuměj děti z řad veřejnosti).

Akce, kterou jsme vymyslely vyloženě na koleni, když jsme se jednu podzimní podvečerní hodinu kousaly nudou a akce, která byla realizována dva týdny poté. Chtěly jsme tehdy vnést trochu svěžího českého vzduchu do všech těch vyřezaných dýní, halloweenských karnevalů a lampionových průvodů - a taky zase trochu připomenout naši neziskovku veřejnosti.

Mr. Propagátor

13. listopadu 2011 v 15:32 | Bloud. Well Bloud.
Říká se, že nejlepší propagací čehokoliv je dobrá zkušenost známého. Nejenom, že se to říká, ona je to pravda. Ale ne všichni mají známé, kteří vás znají a tak je potřeba hledat i jiné propagační cesty. Zvláště, když s nějakou akcí začínáte.

Pod perexem najdete heslovitý seznam, který se při propagaci osvědčil v posledních letech mně - a který nám pomáhá v dvanáctitisícovém městě dostat na naši akci pro děti až 500 účastníků.

K oslovování níže uvědených používáme naši vlastní (přesto profesionální) tiskovou zprávu a graficky atraktivní plakát (a zmenšený plakát v podobě letáčků), který je již několik let stejný, takže už je vlastně součástí naši image.