Bloudova jedenáctka (mínus 4)- aneb muži, se kterýma bych se ráda kamarádila

14. října 2011 v 23:50 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
V rámci job klubu nám naše Lenička dala za úkol napsat 7 věcí, kterých bychom chtěli po dobu své nezaměstnanosti docílit. (Najít si práci) x7 by jako splněný úkol neuznala a seznam 7 mužů, se kterými bych se za tu dobu chtěla skamarádit taky ne. Ale vy nejste Lenička, takže vám sem ten seznam z mých job desek přepíšu. Pro jistotu i s vysvětlivkama:


S panem Erikem Taberym jsem se "seznámila" díky tomu, že se kamarádovi na facebooku líbil článek Co je na Klausovi dobrého. I mně se líbil, a to dokonce natolik, že jsem zkusila Reflex (který na mou druhosignální soustavu působil od malička až do té doby, než se vydal směrem, kterým se mi jít nechtělo), vyměnit za Respekt. Zatím se to ukazuje jako dobrá volba, protože když pan Tabery ve svém Editorialu přeje čtenářům inspirativní čtení, tak ví proč.

Když se řekne, že je někdo prima, tak se mi vybaví Jan Budař. Bůh(Budař)ví jak je tomu doopravdy. A nebo to možná ví jen jeho nejbližší okolí, ale já mám z jeho koncertů, kde se víc mluví než zpívá, takovej pocit.
Dokonce jsme ho s kamarádkou chtěly s sebou vzít na vodu. Ne proto, že jsme nedomazlené a nebo že bychom s ním chtěly zaplétat těla; ale proto, že dokonale zapadá do obrázku našeho plutí. Slunné nebe nad náma, vltavská voda pod náma, Budař místo barelů mezi náma a vyhlídka na chlazenou kofolu a klobásu na tácku. No hej!

Jaroslav Rudiš na nás v těchto dnech kouká snad odevšud. Teda, on ten všudevykukující je spíš Alois Nebel, ale nebyl by, nebýt Rudiše. Spisovatele, kterého mám ráda mimo jiné pro ty "týpky" z jeho románů. Vladimíra z Potichu, co chodí po městě a odstřihává lidem sluchátka od empétrojek, aby všechno a všichni byli ztichli. A nebo Fleishmanna z Grandhotelu, co rozumí mrakům a nerozumí lidem.
A...navíc s ním sdílím vlakofílii. A to se dá díky image Českých drah sdílet s málokým.

Společnou lásku/zálibu mám i se Zdeňkem Svěrákem, alespoň co se mateřského jazyka týče. Ta jeho je cítit z každého veřejného vystoupení, ať už v podobě starého známého Cimrmana, filmů a nebo Hodin zpěvu. Ta moje je zamaskovaná v chybování v interpunkci, mě/mně, v ejování v koncovce každého druhého slovesa a o poznání menší slovní zásobě. Ale pracuje se na tom! A s kamarádem (nebo když nad tím tak přemýšlím, tak raději s adoptivním dědou) Svěrákem by se na tom pracovalo o mnoho snadněji.

Jiří Jelínek stojí za Divadlem DNO, mojí nejoblíbenější striptérkou Fagi a řadou dalších projektů. Na divadelním Open air festivalu si zpravidla nenechám ujít ani jeDNO představení, protože mě baví jejich nápady, pointy, slovní hříčky...všechno na mě milé úrovni.
Ale ten pravý důvod, proč bych se s Jelínkem chtěla kamarádit, je moment nápadu v jeho podání. Mikropohyb ve tváři, zálesk v očích a než se nadějete, je vám nápad podáván. Líbí se mi to.

Do Bloudova výčtu patří i dva blogeři z konkurenčního serveru bloguje.cz. Prvním z nich je Fiksu pojka, veřejnosti známý jako Jiří Vaněk. Počinů má na kontě víc. Je scénáristou populárního Comebacku, ze kterého jsem neviděla ani znělku a také jedním z přispěvatelů projektu 1000 věcí, co mě se-ou, který se střemhlav řítí sociálními sítěmi. Počin, kterým si získal mě, je jeho blog, jenž se dostal na papír a pak do knihkupectví a následně i ke mně do knihovny pod názvem Sebedrás. Je to jeden z mála "terapeutických" deníčků, který zkousnu a asi to bude spíš díky formě než obsahu a nebo díky tomu, že je chlap. Každopádně si člověka, nebo alespoň Blouda umí získat.

Druhým z nich je Kyklop. Kyklop nekoulí kouli od poklopu ku poklopu, ale uzavřeným oddělením v Psychiatrické léčebně Bohnice, a to v roli zdravotního bratra. Na základě tohoto koulení kdysi psal na svém blogu Zápisky o šílenství a věčná škoda, že se prozatím nedočkaly zknižnění. Obdivné bloudí áchnutí má nejen za psací styl, ale především za přístup, který mezi ploty na pacoše uplatňuje (jak se tak ze zápisků zdá :). A taky za kulturní tipy, které na svém blogu nabízí a které jsou mým chutím blízké.
 


Komentáře

1 uajiii uajiii | Web | 15. října 2011 v 12:10 | Reagovat

Fagi účinkuje v divadle? Vždyť jí je jenom 13! Snad jí nevykořisťují a dostává dramatické a rozervané role!

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 15. října 2011 v 14:07 | Reagovat

[1]: Fagi se nezdá :)A ono je to spíš tak, že s Fagi je hráno divadlo, než že by mi přímo hrála :)

3 uajiii uajiii | Web | 16. října 2011 v 16:09 | Reagovat

[2]: To jsou ty šedé eminence- Fagi je jen nastrčená loutka a určitě za všechno může Patrik!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama