Říjen 2011

Když se podzim zeptá, co jsem dělala v létě...

31. října 2011 v 1:16 | Bloud. Well Bloud.
Když jsem byla menší než teď, bývala jsem před, o i po prázdninách rozmrzelá, že se zase nebudu moci pochlubit svým prvostupňovým kamarádkám zájezdem k moři, a že na ně místo mušle vytáhnu leda tak jízdenku (tu poctivou, malou, kartonovou) do Pilníkova.

To, že jsme se s rodinnou vydávali rok co rok právě do téhle horské vesnice nebylo samozřejmě jen tak. Tatínek nám totiž slíbil, že k moři se podíváme teprva až budeme mít procestované celé Čechy. A ty se na trase Bloudov- Pilníkov vážně nenachází. Když jsem trochu vyrostla,vyměnila jsem Pilníkov za skautské tábory a moře za Rumunsko. Rumunsko proto, že tam jezdili všichni velcí skauti a taky proto, že taková "expedice do hor" zněla jako poměrně racionální důvod proč žít deset dní o čínských polívkách. Jenže kdo chce, ten si důvod vždycky najde, zvláště když je to moje maminka...a tak jsem se do Rumunska vydala až když ztratila kafrací pravomoce.

Zpátky do minulosti

22. října 2011 v 22:07 | Bloud. Well Bloud. |  Kdo si hraje, nezlobí!
"Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jak se rozvíjel příběh Pražského hradu dávno, dávno, před Vašíkem Klausem" znělo by z éteru Evropy 2, kdyby Leoš chtěl dopřát našemu oddílu stylové probuzení do dnešního výletního dne.

Jenže za prvé Leoš o naší výpravě za Příběhem Pražského hradu nevěděl, za druhé dnes není všední (a tudíž vysílací) den a za třetí ani nevím, jestli tenhle pořad stále ještě jede. Vstát a vyměnit vyhřátou postel za pravé, nefalšované "mlha za mnou, mlha přede mnou, mlha vpravo, mlha vlevo" se nám nakonec ale povedlo i bez toho, takže šoumenové z Evropy 2 mají štěstí :).

Cíle výprav většinou nevybíráme náhodným zapíchnutím prstů do mapy, ale tak, aby se alespoň částečně prolínalo s tím, čemu se ten který měsíc věnujeme během (ne)všedních schůzek. Takže Pražský hrad se přímo nabízel a když jsme se dočetli o tom, že si někdo dal práci, aby expozici udělal interaktivní a tím i atraktivní pro děti, tak se z něho stala jasná volba.

Slovní úloha pro přátele i nepřátele České pošty

18. října 2011 v 17:15 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
I šla Bloud s třiceti korunama v kapse na poštu na náměstí poslat balíček. Na základě předchozích zkušeností s posíláním balíčků podobných rozměrů usoudila, že ji to bude stát 24kč.

Otázka pro šikovné počtáře: S kolika korunama v kapse Bloud odcházela?

Dvě dvacičky, do kasičky...

17. října 2011 v 0:47 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
Znáte to všichni. Chcete se dostat z bodu A do bodu B a cesta vede jak na potvoru přes centrum města. Rádi byste šli tou nejkratší, po úsečce, ale na místo toho opisujete trajektorie okolo O2 šampónka, sexy Vodafone girl, parfumerie na nožičkách a nebo školou povinných, kterým bylo řečeno něco ve smyslu: "Milé děti, pokud budete celý den žebrat na ulici, tak vám tu dnešní výuku omluvíme."

Respektovat a být respektován alá Viewegh

16. října 2011 v 2:05 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
Dostal se mi pod oči inzerát na pracovní místo, které není úplně mimo moji mísu (dokonce ho mám v soukromé hitparádě vysněných zaměstnání na čtvrté pozici) a kde se navíc po uchazeči nepožaduje řidičský průkaz (což je pro mě zabijácká podmínka). Za to se ale požaduje, aby potencionální zaměstnanec nahlížel na děti optikou přístupu Respektovat a být respektován.

Bloudova jedenáctka (mínus 4)- aneb muži, se kterýma bych se ráda kamarádila

14. října 2011 v 23:50 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
V rámci job klubu nám naše Lenička dala za úkol napsat 7 věcí, kterých bychom chtěli po dobu své nezaměstnanosti docílit. (Najít si práci) x7 by jako splněný úkol neuznala a seznam 7 mužů, se kterými bych se za tu dobu chtěla skamarádit taky ne. Ale vy nejste Lenička, takže vám sem ten seznam z mých job desek přepíšu. Pro jistotu i s vysvětlivkama:

Ahoj, já jsem Bloud!

5. října 2011 v 12:35 | Bloud. Well Bloud. |  Co mi hrb nebere
A...jsem nezaměstnaná. Přesně to se mi chtělo po vzoru Dylana zahlásit na prvním sezení anonymních nezaměstnaných, kterým se v řeči Úřadu práce říká Job kluby. Přestože za job by se mělo platit, ne?