Červen 2011

- Písně kosmické -

16. června 2011 v 21:54 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
"Jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí, my bychom vzhůru k nebesům a jsme zde Zemí spjatí."

Ne, nebojte se. Nečeká vás čtvrteční chvilka poezie s Nerudou, nýbrž průlet českou hudební scénou a jejími písněmi kosmickými. Nasedněte do rakety a nechte se unášet...

Já ne, já ne, to ty, to ty, tahalas mě Mezi ploty

14. června 2011 v 20:08 | Bloud. Well Bloud. |  Kulturistika
...přesně to si musel říkat kamarád, kterého jsem na poslední chvíli přiměla, aby se mnou spotřeboval dva vyhrané lístky na letošní Mezi plotí.

Jakožto VIP návštěvníci jsme nemuseli procházet vstupní kontrolou a byli tak ochuzeni o šacování od fešných bodyguardů, kteří patří ke koloritu snad všech akcí konaných mezi ploty (bohnickými, sázavskými, trutnovskými, ostravskými, benátskými....).
Přítomnost těchto oživlých detektorů pitiva a straviva víceméně chápu, a nečílím se kvůli nim, tak jako tomu bylo v mých šestnácti, kdy jsem na Sázavafestu nechala týdenní výdělek z brigády za dvoudecky vody (á 10kč) od Hare Krišna Na meziplotní akci moje pochopení pro tato opatření roste přímo úměrně zákazu alkoholu v areálu a (možná naivní) představě, že výtěžek z pronájmů a exkluzivních smluv s dodavateli se vrací zpátky k podpoře lidí se zkušeností s duševním onemocněním (nicméně na stránkách festivalu jsem o tom nenašla ani zmínku).